A horgásznak bejelentkezési, kijelentkezési és csomagbemutatási kötelezettsége van.
Egyesületi tagoknak (adott évre érvényesített) tagsági igazolvány leadásával és a Gondnoknál történő bejelentkezés után lehet a horgászatot megkezdeni.
Az országos horgásznyilvántartásba bejegyzett a MOHOSZ, illetve tagszervezetei által kiállított érvényes horgászigazolvánnyal és az egyesületi Gondnoknál váltott napijeggyel vagy több alkalomra érvényes bérlettel is lehet horgászni.
A horgászhelyek elfoglalása: A tavon a napijegyes horgászok, a tagok és bérletes horgászok bárhol horgászhatnak. Csak tiszta horgászhelyet szabad elfoglalni. Foglalt hely nincs! A parton érkezési sorrendben lehet a helyeket elfoglalni. Horgászhelyet előre foglalni bejelentkezés és beírás nélkül, valamint napijegy nélkül – TILOS!
Gazdátlanul hagyott horgászkészségeket, amelyeket horgászatra alkalmas állapotban a vízbe bedobva a horgász otthagy az ügyeletes, vagy az ellenőr begyűjtheti.
Horgászni két bottal és botonként maximum két horoggal lehet, Ifjúsági horgásznak egy bottal és maximum két horoggal, gyerek horgász csak úszós készséggel horgászhat.
Gyerekkorú horgász (14 éves korig) csak felnőtt kísérővel horgászhat.
Fogási napló, érvényes Horgász igazolvány és arcképes igazolvány nélkül horgászni tilos!
Csalit behordani tilos! A csali csak természetes etetőanyag vagy a horgászboltokban kapható csomagolt (nem lejárt szavatosságú) termék lehet!
A tóban fürdeni, csónakázni tilos!
Az egyesületi versenyeken versenyzőként lehet részt venni a nevezési szabályok szerint. Versenyek idején vagy az egyesület egyéb speciális rendezvényei idején csak a rendezvény lebonyolítási szabályai szerint lehet eljárni. (pl. Horgászverseny idején egyénileg horgászni nem lehet!) Az Egyesület más szervek, cégek, rendezvényei keretében is rendez horgászversenyeket és ilyen esetekben kijelölt partszakaszon folyik a verseny, mely időtartalma alatt a nem kijelölt partszakaszon az általános szabályok szerint lehet horgászni. A horgászversenyeken sem megengedett az egyesületi korlátozástól eltérő eszközök és módszerek használata!
Az Egyesület lehetővé tette a nagyhalas (ponty, amur) horgászatot a tavon. Ilyen célú horgászatot csak az a horgász folytathat, aki az ehhez szükséges készségekkel és eszközökkel rendelkezik (pl. sebfertőtlenítő, nagy méretű – legalább 80×80 cm-es, sűrű szövésű merítő, a halak méretéhez és súlyához igazodó bölcső vagy matrac). A halállomány védelme érdekében a kifogott halakkal kíméletesen kell bánni, matracra/bölcsőre kell helyezni. A helyszínen történő mérlegelés és sérülések fertőtlenítő spray által történő kezelése vagy esetleges fotózás után a lehető leghamarabb kíméletesen vissza kell helyezni a vízbe. A 4 kg feletti halakat bármilyen módon (pl. haltartó, úszó mérlegelő) és okkal (pl. családnak mutogatás, nappali fotózás) betárolni TILOS!
Fogható mennyiségek és méretek: Nemes halak méretkorlátozása az országos horgászrend szerint érvényes. A napi fogható mennyiség 2 db / engedély, illetve a tagok és bérletesek heti megengedett kifogható mennyisége összesen 4 db. További korlátozás (harcsa és busa kivételével), hogy minden 4 kg-os súlyt meghaladó kifogott halat megtartani nem lehet, azokat a fogást követő legrövidebb időn belül kíméletesen vissza kell engedni a tóba. Egyéb halfajok (kárász, keszeg, dévér) megengedett napi fogható mennyiség: 2 kg / engedély. Az egyesület tagjai és az éves bérlettel horgászók további korlátozása az évben összesen kifogható nemes hal mennyiség: 25 db / engedély.
A nagyhalas horgászat esetében halat megtartani tilos! A szabály megszegőjével szemben – a halak nagy értéke miatt – azonnali 30.000 Ft / db rendkívüli bírságot szabunk ki az országos szabályok szerinti fegyelmi eljárás mellett! Az Egyesületünk fenntartja a jogot, hogy a feltűnően nagy értékkülönbség esetén a rendkívüli bírságon felül további igényt érvényesítsen az elkövetővel szemben.
A kifogott és megtartani kívánt nemes halat a fogást követően azonnal be kell írni a fogási naplóba. A halakat cserélgetni tilos! Ugyancsak tilos a kifogott halat a parton másik horgásznak átadni, ajándékozni.
Azt a horgászt, aki a tilalmat nem tartja be azonnal ki kell zárni a horgászatból, és fegyelmi eljárást kezdeményezünk ellene. Az egyéb halakat a horgászat befejeztével kell beírni.